usbsp.cz

online magazín

Jak se účinně bránit stresu?

Zatímco naši předci se potýkali s infekčními chorobami, tak posledních pár let je to civilizační onemocnění. Lidský organismus je stále ohrožován nepříznivými vlivy z okolního prostředí. Kromě nezdravého stravování a omezenému pohybu nám ubližuje i nedostatek odpočinku, konzumace alkoholu, kouření a hlavně stres. Naše tělo pracuje na základě neuro-endokrinního imunitního systému, který nás má chránit před změnami v našem těle.
Zoufalá žena
Jak poznáme chronický stres jeho příznaky, jsou nespavost, podrážděnost i únava. Často zažíváme stres v práci a myslíme si, že díky tomu podáváme lepší výkon. Omyl výsledky jsou kolísavé a můžeme dělat i chyby, ale podstatnější je trpí tím naše zdraví. Dodržujte zdravotní styl dostatkem spánku, zdravou stravou, dodržování pitného režimu je dobré pro Vaše zdraví. Všechny tyto tipy jsou klíčem k tomu, aby se člověk zbavil stresu, cítil se dobře. Základním prvkem imunity jsou buňky nazvané makrofágy, které pohlcují cizorodé objekty a rozpoznávají a ničí poškozené buňky. Dále je důležité pro imunitu 5xS.Jaký je základ pro toto tvrzení a fungování imunity. Spánek alespoň 7 hodin denně dále důležitá zdravá strava především ovoce, zelenina, kefír. Smích zajištuje spokojený život. Další začlenění do zdravého stylu je sport.
následek Deprese
Jako velmi prospěšný v boji s chorobami a podpoře imunity je polysacharid z hlívy ústřičné nazývaný  Betaglukan  je netoxický, nevyvolává závislost nebo alergické reakce. Betaglukan je vhodné podávat i v době kdy se užívají antibiotika, která často působí i proti prospěšným mikroorganismům v těle. Nejčastěji jsou postiženy střevní bakterie, což může vést k průjmům a dalšímu oslabení imunity. Betaglukan v tomto podpoří imunitní systém, aby lépe likvidoval mikroorganismy způsobující onemocnění, a zároveň působí podpůrně na dobré baktérie laktobacily.
Základem toho, jak se vyhnout stresu je naučit se odpočívat.